Martina Hájková: Dotaz: Letos v dubnu jsme zakládali trávník a máme v něm dost plevelu. Jak na něj? Tam, kde je mulčovací kůra, prorůstá dost plevelu. Stříkáme ho Roundupem, ale i tak ho tam je dost.

Odpověď: Nezbývá nic jiného, než v postřiku pokračovat, zřejmě se stala chyba již v prvopočátku, kdy nebyl pozemek řádně odplevelen. Do trávníku aplikujte BOFIX.

Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Martina Hájková: Dotaz: Dobrý den, na zahradě se mi v trávníku rozšířil značně podle mne plevel "řebříček". Jak se lze tohoto plevelu zbavit? Děkuji.

Odpověď: Doporučuji v jarních měsících a to nejlépe v dubnu či květnu aplikovat postřik BOFIX, není nutné se bát o kvalitu trávníku, neboť reaguje pouze na plevele. Postřik případně několikrát opakovat.
Řebříček obecný

Řebříček obecný

Editoval Martina Hájková (02.04. 2017 22:43:09)

Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Mirka F: Mám celkem velkou zahradu na venkově a v trávníku hodně běžného plevele hlavně sedmikrásky, pampelišky a jitrocelplazivý jetel, který mi nevadí. Rozhodně nechci pěstovat anglický trávník. Mechanické odstranění díky rozloze nepřichází v úvahu. Moje představa je tráva s jetelem. Máte někdo zkušenosti s chemickou cestou, která by byla šetrná k jeteli?

Děkuji za radu Mirka