Marvella: Dobrý den, se slézem nemám zkušenost, hrachor je pěkný, ale nebude tak košatý. Mám na některých částech zimolezy, ty rostou poměrně rychle, ale ne zase tak rychle, aby Vám hned pokryly zeď. Dobrá je i ozdobná fazole, různé druhy svlačců, Mina lobata. Co se týče letniček, tak je široký výběr, záleží co se Vám líbí. Já upřednostňuji trvalky, takže již zmiňované zimolezy, popínavé růže, břečťan, pnoucí hortenzie, trubače (rostou pomaleji, některé potřebují pevnější ukotvení, ale je to napořád). Marcela
bala: Ne, svlačec to není, je to název popínavky, která se i sama vysemeňuje, každoročně ji musím v zahradě likvidovat na místech, kde ji nechci....ale je velmi krásná, květy jsou ráno jiné barvy, na sluníčku se jim barva změní....je nenáročná a velmi krásná...večer přidám foto mé povíjnice, která se sama vysemenila...zde je obrázek povíjnice....
Editoval bala (10.02. 2011 20:28:26)
kmotr1: Pro vonné a výrazné květy jsou oblíbené okrasné hrachory. Hrachor vonný kvete červeně, modře, fialově i bíle, v široké škále odstínů. Pne se pomocí úponků do výše jednoho až dvou metrů. Je ideální k oživení drátěných plotů. Nejlépe poroste na teplém, slunném místě a v humózní, živinami dobře zásobené půdě.

Zářivě kvete i jihoamerická lichořeřišnice větší, která je navíc léčivou rostlinou proti infekcím močových cest – mladé listy můžeme použít na salát. 
Dále fazol šarlatový, který velmi rychle roste a kvete zářivě červenými, motýlovitými květy. Jeho plody jsou jedlé, můžete je uvařit jako jakékoli jiné fazole. Rostlině prospívá slunce, ale dobře snáší i polostín.
Povijnice tříbarevná vyniká až deset cm velkými nálevkovitými květy, které se rozvíjí v červenavé barvě a v plném květu zmodrají. Jejich tvar a blankytně modrá barva upoutá, povijnice je navíc hustě olistěná až 10 cm velkými, srdčitými listy. Pne se do výše tří metrů, kolem opory se ovíjí. Bujně roste na slunném, chráněném stanovišti a ve výživné, humózní půdě.
Lathyrus odoratus - hrachor vonný Villa Roma Scarlet

Lathyrus odoratus - hrachor vonný 'Villa Roma Scarlet'

Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší

Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší

Marvella: Kudzu je ale pěkná "potvora". Co pokryje, tak udusí a pokud se jí daří, tak má přírůstky denně i 30 cm. V USA byla dokonce v sedmdesátých letech prohlášena za plevelnou rostlinu a dovoz semen i rostlin je dodnes velmi přísně kontrolován. A i přesto, je tam zničeno spoustu půdy a dodnes nikdo nevynalezl nic, čím by se tato rostlina dala zlikvidovat. Patří sice mezi motýlokvěté rostliny, je to pastevní rostlina, ale způsobuje vymírání lesů a všeho co pokryje.