garten-a: Pro vložení obrázku musíte nejdříve založit textový příspěvek odkaz Zaslat příspěvek. Popis vkládání příspěvků najdete na 2A) Jak přidat novou rostlinu, vložit dotaz do fóra, založit nové téma.

Tlačítko Zaslat příspěvek

Tlačítko Zaslat příspěvek


Postupy pro vkládání obrázků do diskusního fóra najdete níže Doporučujeme první postup, kdy můžete vyhrát některou ze zajímavých cen.

Garten.cz
Ing. Miloš Vymazal: Vkládání obrázku
Obrázek zmenšíte na počítači tak, aby velikost souboru nepřesáhla povolenou velikost. Pokud bude obrázek větší, soubor zmenší server, ale kvalita fotografie může být horší. Vložíte příspěvek a po jeho zobrazení klepnete na text  Vložit obrázek.
Tlačítka Vložit obrázek a Zaslat příspěvek

Tlačítka Vložit obrázek a Zaslat příspěvek


Otevře se stránka pro vložení obrázku, vyberete obrázek pro nahrání na server a doplníte popis. Vhodný popis obrázku je důležitý neboť umožní vyhledávání obrázků v galerii diskusního fóra. Všechny slova delší jak tři znaky umožní obrázek najít, generuje se z nich automatický rejstřík. Doporučujeme přečíst text 3A) Názvy příspěvků a obrázků
cz
Tlačítka Vložit obrázek a Zaslat příspěvek
Tlačítka Vložit obrázek a Zaslat příspěvek
Ing. Miloš Vymazal: Prosím uvádějte u popisu obrázků a v příspěvcích nezkrácené názvy rostlin. Generuje se z toho automaticky index, který pak propojí obrázky se stejným názvem. Pro člověka je to pochopitelné, ale vyhledávače s tím mají problém, protože většinou slova kratší jak 3 znaky zahazují.   

Ukázka na hledané slovo:
Hledání v textu Rhododendron:
Hledání v obrázcích Rhododendron
Ing. Miloš Vymazal: Změna popisu a případné smazání obrázků ve fóru
Pokud jste vložili obrázek do fóra a potřebujete změnit popis klepněte na tlačítko Editovat obrázek.. Otevře se stránka pro editaci popisu. Zde je možné i obrázek případně smazat - tlačítko Smazat obrázek..
 
Tlačítka pro editaci obrázku

Tlačítka pro editaci obrázku


Několik poznámek ke stránce fotografie:
1) Řádek "Popis obrázku" - klepnutím na text popisu obrázku se hledají obrázky se stejným popisem.

2) Latinská název - se zobrazuje pouze v případě, že byl vyplněn latinský název rostliny nebo živočicha. Tento řádek propojuje encyklopedii rostlin s fotogalerií diskusního fóra. Obrázky, které mají vyplněný latinský název budou chráněny proti smazání v případě budoucího čištění databáze.

3) Řádek "Autor" - klepnutím na ikonku  foto-forum.gif se otevře stránka s obrázky autora, klepnutím na text (přezdívku) zde "Marie Fárová" se otevřou publikované příspěvky.

5) Řádek "Zaslaný" umožňuje prohledávat obrázky podle data vložení

6) Řádek "Atlas/b]" ("[b]Fórum") - po klepnutí na text se otevře fórum ze kterého je obrázek. Klepnutím na ikonku  foto-forum.gif zobrazí všechny obrázky z daného fóra

7) Řádek "Téma" - po klepnutí na text se otevře téma ve fóru kde byl obrázek publikován. Podobně funguje i klepnutí na fotografii.

8) Řádek "Zobrazení" informuje o počtu zobrazení stránky s obrázkem

9) Řádek "Exif" zobrazuje data expozice, pokud jsou přítomná a rozměr obrázku

10) Řádek "Fotogalerie" obsahuje tlačítka pro rychlé hledání ve fotogaleriích

11) Řádek "Zahradní obchody" obsahuje odkazy pro rychlé prohledávání obchodů 

12) Řádek "Rejstřík" - umožňuje vyhledávání v dalších částech webu na základě popisu obrázku
cz
Tlačítka pro editaci obrázku
Tlačítka pro editaci obrázku