garten-a: Pro vložení obrázku musíte nejdříve vložit textový příspěvek odkaz Zaslat příspěvek.

Postupy pro vkládání obrázků do diskusního fóra najdete níže Doporučujeme první postup, kdy můžete vyhrát některou ze zajímavých cen.

Garten.cz
Garten.cz (Zahrada-cs.com): 1) Obrázky do 300 kB - fotogalerie diskusního fóra
Obrázek zmenšíte na počítači tak, aby velikost souboru nepřesáhla povolenou velikost. Vložíte příspěvek a po jeho zobrazení klepnete na text "Vložit obrázek".
751-vlozeni-obrazku-1.jpg
Otevře se stránka pro vložení obrázku, vyberete obrázek pro nahrání na server a doplníte popis. Vhodný popis obrázku je důležitý neboť umožní vyhledávání obrázků v galerii diskusního fóra. Všechny slova delší jak tři znaky umožní obrázek najít, generuje se z nich automatický rejstřík. Doporučujeme přečíst text Názvy příspěvků a obrázků http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/1 … a-obrazku/
6176-editace-obrazku.jpg
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Byla přidána nová funkce pro prohledávání obrázků diskusního fóra "Fotogalerie DF" http://www.zahrada-cs.com/forum/f/cz/0001/. Nyní je možné vyhledávat podle:

1) Podle měsíce vložení - klepněte na pořadové číslo měsíce v řádku "1"
2) Podle prvního písmena názvu - klepněte na písmenko abecedy v řádku "2"
3) Pokud je obrázků více další stránky zobrazíte klepnutím na číslo v řádku "3"
4) Jestliže chcete zobrazit obrázky jednoho uživatele stačí klepnout na přezdívku "4" zde např. "janko39"
1451-vyhledavani-obrazku.jpg
Při vkládání obrázků nezapomeňte zadat název fotografie. Doporučujeme na začátek dát latinský název rostliny, pokud jej znáte.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosím uvádějte u popisu obrázků a v příspěvcích nezkrácené názvy rostlin. Generuje se z toho automaticky index, který pak propojí obrázky se stejným názvem. Pro člověka je to pochopitelné, ale vyhledávače s tím mají problém, protože většinou slova kratší jak 3 znaky zahazují.   

Ukázka na hledané slovo Rhododendron:
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dnes bylo přidáno do diskusního fóra zobrazování miniatur obrázků se stejným názvem. První dvě slova v názvu obrázku jsou významná. Na začátek názvu je tedy vhodné dávat latinské názvy nebo české názvy rostlin pokud je znáte. Pod velkým obrázkem se bude zobrazovat maximálně 50 podobných názvů. Nově vložená budou mít přednost :-).

Ukázkové odkazy:
Obrázek s názvem bez černý a pod ním najdete obrázky v jejichž názvu jsou slova "bez černý".

Obrázek s názvem "Sambucus nigra - bez černý" a pod ním fotografie obsahují slova "Sambucus nigra"

Obrázek s názvem šeřík

Nevkládejte do fóra stejné obrázky!!! Rovněž volte vhodné názvy u obrázků, 30 obrázků se stejným názvem u jednoho příspěvku budeme považovat za spam a časem budeme tyto duplicity automaticky odstraňovat.

Příklad nevhodného příspěvku   - Hodně fotografií s podobným pohledem, stejný název u všech fotografií!!

Ukázku vhodných pojmenování obrázků najdete na
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Všechny obrázky bez názvu jsou od dnešního dne automaticky pojmenovány noční dávkou na "ZZZ", čímž je zajištěno jejich umístění na konci fotogalerie. Pokud si je uživatelé časem nepřejmenují, budou po nějaké době z fóra odstraněny.

Zde najdete přehled obrázků bez názvu: http://www.zahrada-cs.com/forum/fe/cz/0001-ZZZ/
Marie Fárová: Jaronko, jakmile jste napsala příspěvek, v pravém dolním roku tohoto příspěvku je řádek "Nahlásit   Smazat    Editovat   Vložit obrázek   Citace" . Kliknete na Vložit obrázek, ten musí být zmenšený. Ať se daří!
YOS: Jestliže jste úplný začátečník můžete si přečíst v horním menu, když kliknete na NÁPOVĚDA/ FAQ
Toto je horní menu=výběr.   FÓRUM ZAHRADA:    Index:  Seznam uživatelů:   Hledat:   Profil:   Odhlásit:   Nápověda / FAQ

Všechno jde tak, jak má jít.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Změna popisu a případné smazání obrázků ve fóru
Pokud jste vložili obrázek do fóra a potřebujete změnit popis klepněte na tlačítko Editovat obrázek. Otevře se stránka pro editaci popisu. Zde je možné i obrázek případně smazat - tlačítko "Smazat obrázek".
 
1451-editace-obrazku.jpg
Několik poznámek ke stránce fotografie:
1) Řádek "Popis obrázku" - klepnutím na text popisu obrázku se hledají obrázky se stejným popisem.

2) Latinská název - se zobrazuje pouze v případě, že byl vyplněn latinský název rostliny nebo živočicha. Tento řádek propojuje encyklopedii rostlin s fotogalerií diskusního fóra. Obrázky, které mají vyplněný latinský název budou chráněny proti smazání v případě budoucího čištění databáze.

3) Řádek "Autor" - klepnutím na ikonku  foto-forum.gif se otevře stránka s obrázky autora, klepnutím na text (přezdívku) zde "Marie Fárová" se otevřou publikované příspěvky.

5) Řádek "Zaslaný" umožňuje prohledávat obrázky podle data vložení

6) Řádek "Fórum" - po klepnutí na text se otevře fórum ze kterého je obrázek. Klepnutím na ikonku  foto-forum.gif zobrazí všechny obrázky z daného fóra

7) Řádek "Téma" - po klepnutí na text se otevře téma ve fóru kde byl obrázek publikován. Podobně funguje i klepnutí na fotografii.

8) Řádek "Zobrazení" informuje o počtu zobrazení stránky s obrázkem

9) Řádek "Exif" zobrazuje data expozice, pokud jsou přítomná a rozměr obrázku

10) Řádek "Prohledat" obsahuje ikonky pro rychlé prohledávání článků, encyklopedie, fotogaleriíí a fóra

11) Řádek "Zahradní obchody" obsahuje odkazy pro rychlé prohledávání obchodů 

12) Řádek "Rejstřík" - umožňuje vyhledávání v dalších částech webu na základě popisu obrázku

Dále najdete ikonky pro přidání odkazu na Facebook a dalších sítí