garten-a: Pro vložení obrázku musíte nejdříve vložit textový příspěvek odkaz Zaslat příspěvek.

Postupy pro vkládání obrázků do diskusního fóra najdete níže Doporučujeme první postup, kdy můžete vyhrát některou ze zajímavých cen.

Garten.cz
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Pro vkládání obrázků do fóra existuji dvě možnosti:
1) Obrázky do 300 kB - fotogalerie diskusního fóra
Obrázek zmenšíte na počítači tak, aby velikost souboru nepřesáhla povolenou velikost. Vložíte příspěvek a po jeho zobrazení klepnete na text "Vložit obrázek".
751-vlozeni-obrazku-1.jpg
Otevře se stránka pro vložení obrázku, vyberete obrázek pro nahrání na server a doplníte popis. Vhodný popis obrázku je důležitý neboť umožní vyhledávání obrázků v galerii diskusního fóra. Všechny slova delší jak tři znaky umožní obrázek najít, generuje se z nich automatický rejstřík. Doporučujeme přečíst text Názvy příspěvků a obrázků http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/1 … a-obrazku/
6176-editace-obrazku.jpg
Vložit obrázek je rovněž možné po klepnutí na ikonku fotoaparátu.
751-vlozeni-obrazku-3.jpg
2) Fotografie je větší jak 300 kB nebo ji máte na jiném serveru.
Soubory větší jak 300kB není možné do fóra nahrát, takový soubor musíte umístit na jiný server a do diskusního fóra vložte odkaz. Odkaz na obrázek uzavřete v textu mezi tagy [img],[/img], při editaci můžete využít tlačítko "Img" . Tímto řešením, ale přijdete o automatickou indexaci obrázků a o účast v soutěžích diskusního fóra.
751-vlozeni-obrazku-0.jpg
Pro vložení obrázku do příspěvku je možné použít také přímo ručně tuto syntaxi: 
[img]http://www.nejakadomena.cz/cesta-k-obrazku/obrazek.jpg[/img]
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Fotografii můžete vložit pouze ke svému příspěvku. Obrázek zmenšete tak, aby jeho velikost byla menší 300 kB. Doporučujeme rozměry 1024 x 768. Při těchto rozměrech určitě velikost u jpg (jpeg) obrázků nepřekročíte. Postup je popsán výše v tomto tématu.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Byla přidána nová funkce pro prohledávání obrázků diskusního fóra "Fotogalerie DF" http://www.zahrada-cs.com/forum/f/cz/0001/. Nyní je možné vyhledávat podle:

1) Podle měsíce vložení - klepněte na pořadové číslo měsíce v řádku "1"
2) Podle prvního písmena názvu - klepněte na písmenko abecedy v řádku "2"
3) Pokud je obrázků více další stránky zobrazíte klepnutím na číslo v řádku "3"
4) Jestliže chcete zobrazit obrázky jednoho uživatele stačí klepnout na přezdívku "4" zde např. "janko39"
1451-vyhledavani-obrazku.jpg
Při vkládání obrázků nezapomeňte zadat název fotografie. Doporučujeme na začátek dát latinský název rostliny, pokud jej znáte.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosím uvádějte u popisu obrázků a v příspěvcích nezkrácené názvy rostlin. Generuje se z toho automaticky index, který pak propojí obrázky se stejným názvem. Pro člověka je to pochopitelné, ale vyhledávače s tím mají problém, protože většinou slova kratší jak 3 znaky zahazují.   

Ukázka na hledané slovo Rhododendron:
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dnes bylo přidáno do diskusního fóra zobrazování miniatur obrázků se stejným názvem. První dvě slova v názvu obrázku jsou významná. Na začátek názvu je tedy vhodné dávat latinské názvy nebo české názvy rostlin pokud je znáte. Pod velkým obrázkem se bude zobrazovat maximálně 50 podobných názvů. Nově vložená budou mít přednost :-).

Ukázkové odkazy:
Obrázek s názvem bez černý a pod ním najdete obrázky v jejichž názvu jsou slova "bez černý".

Obrázek s názvem "Sambucus nigra - bez černý" a pod ním fotografie obsahují slova "Sambucus nigra"

Obrázek s názvem šeřík

Nevkládejte do fóra stejné obrázky!!! Rovněž volte vhodné názvy u obrázků, 30 obrázků se stejným názvem u jednoho příspěvku budeme považovat za spam a časem budeme tyto duplicity automaticky odstraňovat.

Příklad nevhodného příspěvku   - Hodně fotografií s podobným pohledem, stejný název u všech fotografií!!

Ukázku vhodných pojmenování obrázků najdete na
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Všechny obrázky bez názvu jsou od dnešního dne automaticky pojmenovány noční dávkou na "ZZZ", čímž je zajištěno jejich umístění na konci fotogalerie. Pokud si je uživatelé časem nepřejmenují, budou po nějaké době z fóra odstraněny.

Zde najdete přehled obrázků bez názvu: http://www.zahrada-cs.com/forum/fe/cz/0001-ZZZ/