jitula: Jednou jsme jeli kolem jednoho domu, kde byla výsadba a mezi rostlinami byli na zemi malé drobné růžičky, měly malé lístky a drobné květy zářivě růžové barvy. Byly moc hezké. Chtěla bych vidět, pod jakým názvem je v zahradnictví hledat. Jako půdokryvné? Nebo polyantky? Co jsou to vlastně ty polyantky? A popřípadě jestliže se jedná o ty půdokryvné, jakou vyžadují péči. Máme na zahradě jen růže k řezu, mají stejnou péči nebo jak a kdy se řezají, jestli vůbec.
Vladimira: Dobrý den,
drobnokvěté růže jsou buď půdopokryvné nebo miniaturní. U jednotlivých odrůd šlechtitel uvádí i vzrůst, takže pak záleží na Vás, jak veliké keříky růží si přejete. Polyantky jsou růže mnohokvěté růže s menšími květy, floribundy jsou kříženci polyantek a čajohybridů, mají tedy mnohočetné květenství, ale větší květy. Odrůd růží je nepřeberné množství a hranice mezi jednotlivými skupinami se často těžko rozlišují. Ideální čas pro výběr růží je právě teď v květu - doporučuji navštívit rozária, kde se uvádí odrůdy růží nebo větší zahradní centra, která prodávají růže v kontejnerech s poupaty a květy. Navíc se v červnu a v červenci pořádají výstavy růží (Lysá nad Labem, zahradní centrum Chládek, Fišer Plzeň...)

Přeji šťastnou volbu a hodně radosti z růží.

Vladimira
didi: Loni na jaře jsem si objednala tři půdopokryvné růžičky - růžovou, bílou a červenou. Všechny se krásně přijaly, dobře přezimovaly a letos se již rozrůstají do šířky.
Půdopokryvné růžičky jsou různě vysoké, já jsem vybírala z těch nejnižších, takže výška by měla být 0,4m-0,6m.
Zatím se drží při zemi.
Editoval didi (25.06. 2012 20:23:01)
cz
Půdopokryvná růže (Rosa)
Půdopokryvná růže (Rosa)
cz
Půdopokryvná růže Lovely fairy (Rosa)
Půdopokryvná růže Lovely fairy (Rosa)
cz
Půdopokryvná růže Swany (Rosa)
Půdopokryvná růže Swany (Rosa)
cz
Půdopokryvná růže The Fairy (Rosa)
Půdopokryvná růže The Fairy (Rosa)