Pomněnka: Tak já se taky přidám,plně souhlasím s bala i s Ascam taky já mám problém určit názvy latinsky mám kytičky kdy nevím ani české názvy tak je tady taky nedávám.Je mě upřímně líto co tady vzniklo,byla jsem moc ráda že jsem tyto stránky našla,že jsem se mohla pochlubit. Prosím bala i Ascam choďte tady dále máte moc hezké kytičky,bylo by škoda tady fotky nevložit kvůli nějakým žabomyším hádkám. Taky bych uvítala,že kdo neví nebo nechce určit název latinsky,tak ať jej neuvádí.
Ing. Miloš Krump: Také se přidávám a přeji si, aby BALA a ASCAM zde uváděli i nadále své fotky. Vím, že někdy je to těžké určit o jaký druh jde a od toho je tady přece diskuzní forum, kde si můžeme mezi sebou napsat o jaký druh jde či ne.
Ing. Miloš Krump (krumpold)

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR
Marvella: Dobrý den, i já prosím o pokračování vkládání krásných fotek, které všichni máte. Jako naprostý laik někdy velmi bojuji s hledáním názvu pro svoje fotky a možná je mám i špatně. A tak jsem ráda, když mě někdo opraví, jak jinak bych na správný název přišla?! Přeji Vám všem krásný podzimní den jako je teď u nás. Svítí sluníčko, venku je příjemně, i když to skoro celý den pozoruji přes okno kanceláře nebo v letu někde na ulici. Marcela
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosím buďte tolerantní k méně zkušeným uživatelům i k chybám ostatních. Pokud někdo uvede nesprávný název, opravte jej, ale slušně a bez zbytečných nevhodných poznámek.  Řada rostlin má česká a latinská synonyma a ani botanici nejsou v názvech jednotní. Naší snahou je, aby v diskusním fóru měla většina obrázků správné názvy, protože jsou propojeny s ukázkovými články z knih a časopisů.

Autor obrázku je povinen po zvážení správný název doplnit podle rady zkušenějšího uživatele, neboť obrázky s chybným nebo nedostatečným popisem mohou být z fóra bez upozornění odstraněny.

Uživatele, kteří přispějí k doplnění správných názvů k obrázkům, budeme nadále oceňovat podobně jako autory fotografií, ale spory ve fóru tolerovat nebudeme.
Marie Fárová: Jsem moc ráda za tuto reakci gartenu. To, že mou snahou je mít obrázky popsané správně česky i latinsky, přece neznamená, že to očekávám od všech. U spousty mých fotek mám označení jen základní (např. hvězdnice-Aster), protože dál to prostě nevím. To samé u zvonků. Když jsem byla v Botanické zahradě v Táboře, ptala jsem se p. ředitele, o jaký druh ořešáku se jedná. Řekl mi, že na jeho druhovém zařazení se ani botanikové neshodnou.
V nejbližších dnech bych sem konečně chtěla dát fotky z Pyrenejí, u kterých označení vůbec neznám. Doufám, že s pomocí vás všech ty fotky popíšeme. A to je velké plus tohoto fóra.
houba: Dobrý den všem,
jsem na tomto fóru přihlášená více jak tři roky a kdysi jsem se nemohla dočkat,až příjdu domů a podívám se na nové příspěvky. Poslední dobou otevřu stránku a když vidím každý den ty samé lidi, kteří píšou příspěvky ,nejsem si jistá,jestli si toto fórum nepletou s Facebookem a nechce se mi to ani číst.Jsou tu ale lidé, např. Poměnka, jituška, krumpold, Josef atd.,co posílají obrázky a zkušenosti ze svých zahrádek a píší o tom,co se dá u nás pěstovat,jak se jim daří či nedaří. Cením si každé rady a zkušenosti, kterou zahrádkáři napíšou, odbornou literaturu si přečtu sama.
jituška: Houbo,tak to jsem ráda,že mě neřadíte mezi ty,co si toto diskusní fórum pletou s facebookem.Neustále se snažím vylepšovat zahradu,bojuji s plevelem a některým hmyzem,tak jsem vděčná za každou dobrou radu nad zlato, což se mě hodí i při navrhování zahrad a rady dávám zas a zas dál....Je tady neskutečně mnoho rad,ale i odborných věcí,za což jsem NESKUTEČNĚ vděčná,že mě toto GARTEN umožńuje.
Jan Kolman: Oznamuji, že toto je můj poslední, ale opravdu poslední vstup na toto forum. Pravděpodobně si někteří oddechnou.

Poslední poznámka k foru : Forum Garten.cz původně fungovalo jako poradna. kam směřovaly dotazy ohledně rostlin, plevelů, škůdců, i s obrázky. Časem se ale změnilo v jarmark, kam kdekdo umisťoval své "zboží" = snímky rostlin, zahrad a p. Mnohým se dostalo pochvaly a ocenění ( někdy i právem ), ale celkově to bylo, podle mého názoru, spíše ke škodě věci. Vedlo to k záplavě snímků, v nichž bylo obtížné se orientovat, natož pak pochválit. Ze svého osobního hlediska však oceňuji např. snímky paní Fárové a paní EvyNE.
Jsem přesvědčen, že vůbec nevadí, když někdo umístí snímek rosliny, u níž si není jist. To není žádná ostuda, neboť nikdo z nás není vševěd. K tomu toto forum je, aby ti, kdož vědí, určili nebo poradili. Je ovšem nutné, aby ten, kdo určuje a radí, si byl zcela jist a nabízel přesně ověřené informace. V současnosti to není problém, neboť existuje spousta webových stránek, kde je možno si neznámou rostlinu najít. Je však špatně, když se zde octnou špatné ,nebo zkomolené názvy rostlin, jako tomu bylo nedávno.
Nikdo mi nevymluví, že i zde na foru umístěný ČESKÝ název zvonku Campanula poscharskyana  - zvonek Poscharkův, je špatný a že má správně znít : zvonek Poscharskyho. Zřejmě si někteří z vás řeknou, že je to bazírování na maličkostech. Bohužel tato špatná pojmenování se šíří dál, jak to můžeme mnohdy vidět v nabídkách inzerentů. Moje poznámky vyvolaly bouři a proto končím. Eventuální komentáře prosím pouze na můj mail, aby se toto forum neznečišťovalo.
Závěrem předkládám několik webových stránek, na nichž si můžete některé rostliny najít, určit, nebo se aspoň pokochat krásnými snímky. Značka || je pouze k oddělení jednotlivých názvů.
www.atlasbotani.eu || www.biolib.cz || www.biopix.com || www.botany.cz || www.dendrologie.cz || www.atlasrostlin.cz || www.exoticke-rostliny-atlasrostlin.cz || www.filuna.cz|| || www.hosta.cz || www.kvetena.cz || www.laelia.cz || www.orchis.cz || www.pelargonie.cz || www. pereny.cz || www.soldanella.cz.

  Přeji všem hezké dny a ať nám kytky kvetou !
Garten.cz (Zahrada-cs.com): wochozsky - prosíme o přehodnocení Vašeho rozhodnutí nadále do fóra nepřispívat. Vašich příspěvků si velmi považujeme viz  např.    a vzniklá situace nás velmi mrzí.

Server je sice zaměřen na zahradní architekturu a okrasné rostliny, ale naším cílem není normalizace názvů rostlin. Řada rostlin ani český název nemá. Např. Zahradnický slovník naučný celý český název  pro Campanula poscharskyana raději neuvádí. V knize Zahradní rostliny - 500 nejkrásnějších druhů je uveden název zvonek balkánský. Jinde zase existuje několik názvů. Např.  Liriodendron tulipifera má následující názvy liliovník, lyriovník, liriovník a lyrovník viz http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/8 … panokvety/ , Zahradnický slovník naučný uvádí dokonce tulipánovník ... V českých botanických názvech je někdy neuvěřitelný "binec". Vážíme si uživatelů, kteří si dají tu práci, že se pokusí určit rostlinu a její název. To, že správný název někdy nenajdou není jejich chyba, ale botaniků, kteří do dnešního dne nedokázali udělat v českých názvech pořádek a neexistence internetové aplikace, která by správné názvy nabídla. Většina webů o rostlinách jen kopíruje názvy od konkurence. Velký podíl na tomto stavu mají i české zahradnické firmy, které většinou až na výjimky, uvádějí také nesprávné nebo lidové názvy.   

Jsme vděčni za každého uživatele v diskusním fóru, který dokáže poznat rostliny a podělí se s ostatními o své  zkušenosti a rady. Bez těchto uživatelů bychom museli fórum časem ukončit. Dnešní technika umožňuje nafotit gigabajty fotografií, ale většinu z nich  nikdy nikdo neuvidí. Pokusili jsme se lidem nabídnout možnost obrázky publikovat a také je pojmenovat. Toto fórum mělo vyplnit mezeru mezi textovým diskusním fórem a databankou obrázků jako je např. Rajče.net. Cílem bylo umožnit obrázky rostlin snadno prohledávat. Ne všichni uživatelé tento záměr správně pochopili. Čas ukáže zda nebyla naše snaha zbytečná.
Ing. Miloš Krump: Etika v diskusním fóru
Zřejmě se zase někdo ozve. Uvedu příklad zástupce Taxodium distichum náleží do čeledi Taxodiaceae nebo Cupressaceae?
Je v tom docela problém, já využívám aktuální seznam zástupců a čeledí z podkladů od profesorů z katedry botaniky a fyziologie na ČZU.
Pokud by v tom měl někdo problém, může klidně na tomto webu dopisovat chybějící texty.

pozn. Biolib není také tak spolehlivý.......

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR