janajana: Podle odrůdy v rozmezí II.-IV.- spíše od března do poloviny dubna- info na sáčcích se semeny.

Více např. na -"Výsev provádíme do výsevních misek, truhlíků, nebo do připravených sadbovačů, nejlépe ve skleníku, teplém pařeništi, nebo za oknem.  Pozor na teplotu, která by neměla přesahovat 20 stupňů, a  dostatek světla, aby rostliny nevytáhly.
Zeminu pro výsev rajčat volíme sypkou, ideální je kompost s příměsí písku nebo perlitu, dobrý je i výsevní substrát. Semena vyséváme do hloubky 5mm, a ta vzejdou během 2-3 dnů. Semenáčky pak přepichujeme , když děložní lístky dosáhnou vodorovné polohy.  Ideální je předpěstování rajčat přímo v hrncích nebo sadbovačích, ze kterých pak můžeme rovnou provést výsadbu.Velmi oblíbené pro výsadbu rajčat jsou i rašelinové kořenáče, které pak sázíme přímo, a ty se v zemi sami rozloží. Velkou výhodou tohoto postupu je jistota, že při přesazování rajčat nepoškodíme kořenový systém rostliny.

Rajčata vyžadují při výsevu teplotu 20-25 stupňů, při pěstování sazenic by pak teplota neměla přesáhnout 20 stupňů, noční by pak neměla spadnout pod 12 stupňů. Je lépe udržovat teploty na nižší úrovni, aby nebyla rajčata choulostivá a dávala dobrý výnos i při chladnějším počasí"
cz
Rajčata
Rajčata
iru: Já seju rajské na MDŽ ,když se objeví první pravé lístky tak je nahrnkuji a začátkem května šoupnu do země co nejhloubš a ještě přihrnu zemí aby byly silnější. A pak sklízím a sklízím ....
garten: Rajče jedlé, též lilek rajče (Solanum lycopersicum L., 1753) je trvalka bylinného charakteru pěstované jako jednoletka. Patří do čeledi lilkovitých. Pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Plodem je bobule, rajské jablko neboli rajčátko, zkráceně rajče.
Citace z

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
cz
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
cz
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
Rajče jedlé (Solanum lycopersicum)
YOS: Bonset F1, která jsou vyzkoušená a nejsou náchylná na nemoci rajčat jako je plíseň. Vhodné pro pěstování ve skleníku nebo venku na chráněném, teplém místě. Plody kulaté asi 90 gramů. Sázíme v polovině března 5mm hluboko při 20°C. Až jsou uchopitelné, přesadíme do květináčků, které jsou rozpustné. Jsou to tablety Jiffy, které dáte do misky s trochou vody. Tablety naboptnají do velikosti malého květináčku, který se pak v půdě zcela rozloží. Dáváme 2 sazeničky do 1 květináčku. Postavíme všechny květináčky na tácek a zaléváme odspodu. Po polovině května můžeme květináčky zapustit do země na vzdálenost  50 - 70cm od sebe. Až mají 4 hrozny plodů, uštípneme vršek. Pravidelně vylamujeme zloděje z paždí listů. Po čase také pohnojíme.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Rajče jedlé, Bonset F1 (Solanum lycopersicum)
Rajče jedlé, Bonset F1 (Solanum lycopersicum)
magd4:

YOS napsal(a):

Bonset F1, která jsou vyzkoušená a nejsou náchylná na nemoci rajčat jako je plíseň. Vhodné pro pěstování ve skleníku nebo venku na chráněném, teplém místě. Plody kulaté asi 90 gramů. Sázíme v polovině března 5mm hluboko při 20°C. Až jsou uchopitelné, přesadíme do květináčků, které jsou rozpustné. Jsou to tablety Jiffy, které dáte do misky s trochou vody. Tablety naboptnají do velikosti malého květináčku, který se pak v půdě zcela rozloží. Dáváme 2 sazeničky do 1 květináčku. Postavíme všechny květináčky na tácek a zaléváme odspodu. Po polovině května můžeme květináčky zapustit do země na vzdálenost  50 - 70cm od sebe. Až mají 4 hrozny plodů, uštípneme vršek. Pravidelně vylamujeme zloděje z paždí listů. Po čase také pohnojíme.


Proč nesejete rovnou do jiffy květináčků? Ušetříte tím přepichování a jen přesadíte do většího kelímku.
Prosím o odpověď - proč dva kusy do jednoho? budou si přece brát živiny?  děkuji

Další informace v článcích o rostlinách
Rajčata v nádobě: Lycopersicon lycopersicum - rajče převislé mini 'Tumbling Tom Red' (SEMO) Rajčata v nádobě
Sklizně rajčat se nemusí zříkat ani majitelé balkonů. Odrůdy keříčkových rajčat vyšlechtěné pro pěstování na balkoně jsou málo vzrůstné, takže se vejdou i na omezený prostor a prospívají v nádobě …
Rajčata v květináči Rajčata v květináči
Není nic těžkého vypěstovat si na balkoně rajčata, třeba převislá ‘Tumbling Tom Red’ nebo zakrslé balkonové rajče ‘Vilma’ …
Mrkev miluje rajčata Mrkev miluje rajčata
Klasická příručka známé americké odbornice odkrývá tajemství úspěšného zahradničení spočívající ve výsadbě rostlin, které se mají rády a výborně se doplňují. Je to nekonvenční a čtivý průvodce plný užitečných tipů: přináší spoustu praktických …
Euromedia Group k.s. | 26.01. 2016