Martin Váňa: Jedné se o rezavění nebo o propad? Reznou na povrchu nebo uvnitř? To uvnitř je tzv. propad tříletého jehličí a je u každého druhu thuje jinak rozsáhlý. Propad se sníží - střiháním,přihnojením (živinami),zálivkou.
Rezivění na povrchu může být od slunce po ostřihání a nebo nakonec ta plíseň.
Vitální rostlina je podstatně odolnější než skomírající, přeschlá nebo přemokřená.
Střih na jaře není tak výhodný protože ostřiháte větévky jež mají zimní zbarvení a tudíž jsou odolné mrazu ale i jarnímu slunci.Pak se může stát že vám slunce popálí to vnitřní jehličí a ty thuje s budou zas rok vzpamatovávat
chaloupka: Dík za dobré rady. Při rozhodnutí vysadit thuje na zahrádce jsme nevěděli, že jsou tak náročné na vláhu, posuzovali jsme to podle cypřišů v Itálii.  Stříháme je na podzim, to je v pořádku. Rezavění se projevuje od kmene a když jsem se snažila thujku tohoto zbavit, tak se mi přišlo, že se rozsah zvětšil. Jaké je pro ně dobré hnojivo, existuje nějaké speciální? 
Menší thujka byla z velké prodejny, zasychala, ale ošetřená hořkou solí se vzpamatovala.
karkulkaj: dakujem za všetky rady, tento rok ideme prerábat zahradu a premýšlala som o výsadhe thuje koli živému plotu, ale pozerám že to nebude až tak nenáročný stromek. No uvidíme snad sa im bude darit u nás.
Marvella: Tak já si myslím, že thuje je opravdu nenaročna na zasazení i pěstování. Jen je potřeba v začátku zalévat a to jako každý nově zasazený stromek. V rámci rekonstrukce zahrady jsme dosazovali a dokonce i přesazovali velké thuje a všechny krásně už třetí sezonu rostou. Nebála bych se toho. Marcela
jitula: Spíš to bude nějaká jiná vada. Třeba solení chodníku v blízkosti, rozstřik soli od silnice, nebo napadení houbovou infekcí, možno i nedostatečným příjmem vláhy přes zimu. Rozhodně bych zkusila plot sestříhat a kdyžtak až potom nasadit postřik. Na jaře je k tomu ideální čas, také bych do zálivky přidala vhodné hnojivo pro konifery a jehličnany.
nitram135: Dobrý den, Letos mi thuje smaragd začaly rezivět. Jsou asi  2 Metry vysoké a mám jich 10ks. Mám je zasazeny teprve rok, je fakt, že se minulý rok po vysazení  povytáhly o cca 20 cm a já je zastřihl aby se roztáhly do šířky. Letos mi ale začaly jemně rezavět. Koupil jsem hořkou sůl a aplikoval je na ně podle návodu (jednu odměrku na 2,5litru vody) a toto množství jsem aplikoval na všech 10 ks thují. Je to moc nebo málo? Dostanou se z toho? Nebo co by jim mohlo chybět? Propustnost hlíny je v pohodě (při 1kbelíku vody cca 10min vsáknutí) poradíte mi? Děkuji
Martin
cz
Thuje Smaragd
Thuje Smaragd
cz
Thuje Smaragd
Thuje Smaragd
cz
Thuje Smaragd - rezivění
Thuje Smaragd - rezivění
cz
Thuje Smaragd - rezivění, detail
Thuje Smaragd - rezivění, detail
Další informace v článcích o rostlinách
Thuja occidentalis 'Tiny Tim' - zerav západní Thuja occidentalis 'Tiny Tim' - zerav západní
Zakrsle rostoucí, pravidelný kulovitý keřík, výška 50-60 cm. Vhodná do menších zahrad i předzahrádek a velmi vhodná donádob. Lze použít pro nízké tvarované živé ploty do výšky 0,5m …
Thuja occidentalis 'Mr Bowling Ball' - zakrslý zerav západní Thuja occidentalis 'Mr Bowling Ball' - zakrslý zerav západní
Mr. Bowling Ball je moc pěkný zakrslý zerav (túje) s vtipným pojmenováním: ‚pan Bowlingová koule‘. Je natolik unikátní, že byste možná ani nehádali, že se jedná o túji. Její větvičky jsou měkké, provázkovité, středně zelené a neopadavé. V zimě nabírá …
Thuja occidentalis 'Sunkist' - zerav západní Thuja occidentalis 'Sunkist' - zerav západní
Původ: Odrůda vyšlechtěná v roce 1960, původní druh pochází z východu Severní Ameriky. Roste často v bahnitých vlhkých půdách a kolem řek, často tvoří celé lesy. Vzhled: Středně rostoucí pravidelný kuželovitý zerav, Olistění jasně žluté na jaře až …