Robert Bosch odbytová s.r.o.: U modelu Rotak 37 je za ideálních podmínek uváděn údaj o 300 metrech čtverečních při sekání suché a velmi řídké trávy,150 metrů při suché a řídké trávě a 100 metrů při suché běžné husté trávě.

Robert Bosch odbytová s.r.o., Pod Višňovkou 35/1661, 140 00 Praha 4 - Krč
cz
Bosch Rotak 37 LI
Bosch Rotak 37 LI
Robert Bosch odbytová s.r.o.: U nových lithium-iontových (tzv. Li-Ion) aku článků je životnost přibližně 1500 nabíjecích cyklů.
Li-Ion článek neztrácí samovolně kapacitu a proto ho není nutno před každým použitím po delší odstávce znovu nabíjet a tím přicházet o nabíjecí cykly.
Li-Ion článek nemá tzv. paměťový efekt, tak že je možné ho dobíjet průběžně, aniž by ztrácel schopnost nabít se na plnou kapacitu.
Je chráněn elektronikou proti přehřátí a přetížení, stejně tak proti úplnému vybytí. Tím se jeho životnost prodlužuje.

Robert Bosch odbytová s.r.o.: Je jednoduché spočítat jakou verzi koupit.

Uveďme příklad:
Váš pozemek má 400 metrů čtverečních běžné suché trávy. Sekačka poseká na jedno nabití aku článku cca 150 metrů čtverečních. Je tedy třeba aku článek nabít zhruba třikrát. V případě, že sekáte trávník jednou týdně a potřebujete aku článek nabít třikrát počítejme: při sekání trávy od dubna do listopadu tzn. 8 měsíců tj.32 týdnů X třikrát nabití tj 96 cyklů za jeden rok.
Za předpokladu, že aku článek dosáhne 1000 nabíjecích cyklů vydrží Vám zhruba 10 let.
V případě, že Vaše plocha trávníku přesahuje 200 metrů čtverečních, doporučuji koupit sekačku se dvěma články.
422-aku-baterie.jpg
Dobíjení akumulátoru
Editoval bosch (06.04. 2009 14:21:39)

Robert Bosch odbytová s.r.o.: Li-Ion aku článek je nabitý na plnou kapacitu za jednu hodinu.
Nabíjí ho inteligentní nabíječka, která vyhodnocuje teplotu aku článku a stav nabití. V případě potřeby ho umí i chladit.
Díky tomuto inteligentnímu nabíjení je za 30 minut nabit na celých 80% své maximální kapacity a můžete tedy dokončit rozdělanou práci. Druhou půl hodinu trvá dobití zbylých 20%.

jirkausti: Dobrý den,

chci se zeptat, zda akumulátorová strunovka bez problémů usekne cca 10cm vysokou trávu, nebo zda s tím má už problémy. Pokud si totiž spočítám výkon (z kapacity a napětí akumulátoru a s dobou výdrže), vychází mi, že aku strunovky nemají víc, jak 60W výkonu. V porovnání s běžnými 400-500W elektrických strunovek, nebo i 1000W , je to žalostně málo. :-(

Aku strunovku chci pořídit na dosekání nedodělků okolo chodníčků, stromků a pod., po "hlavním sečení". Výdrž cca 20 minut mi stačí. Mám však strach z toho malého výkonu... Prosím kdo vlastníte nějakou akumulátorovou strunovku, sdělte mi své zkušenosti.

Mám vyhlídnuté 3 typy:
- BOSCH ART 26 Li
- Wolf Garten GT 815 AC
- Gardena AccuCut 400 Li

dvě jsou s plastovými noži, jedna se strunou. Kterou byste mi doporučili? Nevím jak je to s mechanickou životností těch nožů...
Obávám se že při sekání okrajů u chodníčků a pod., velice rychle odejdou. sad

Díky, Jirka M.
pejsek: Dobrý den,
mám v úmyslu zakoupit Aku sekačku Bosch Rotak 34 LI nebo 37 LI  na posekání cca 200 m2 trávníku. Který model mám zvolit ? Liší se jen 3 cm šířkou stříhu nebo i něčím jiným ?  Nechápu (omlouvám se, jsem laik) , proč by měly být vyráběny dva tak podobné modely ?
Můžete mi, prosím, uvést celkové šířky všech tří modelů Aku sekaček (tedy i 43LI) kvůli průjezdu úzkými místy na zahradě ? (např. mezi záhony apod.) Nikde se mi je nepodařilo nalézt ...
Děkuji za odpovědi   Petr L.
Další informace v článcích o rostlinách
Rotační sekačka Rotak 43 LI (BOSCH) Akumulátorová sekačka na trávu - Rotak 43 LI
Akumulátorová sekačka na trávu s výkonem elektrické. S akumulátorovou sekačkou na trávu Bosch Rotak máte poprvé k dispozici sekačku, která spojuje sílu elektrické sekačky s možnostmi lithium-iontové technologie. Velká síla pro maximálně výkonné sečení a mimořádně …