janko39: Cortaderia selloana,zvaná pampová tráva,lidově též pampas - pochází z Argentiny.Možná současné kultivary,pěstované v Evropě delší dobu,jsou odolnější,ale já mám s ní jen špatné zkušenosti,co se týká přezimování. Koupil jsem si ji 3x,z toho jednou sice zimu přežila,ale další už ne,ačkoliv jsem ji podle předpisu vždy na zimu zabezpečil a zakryl. Zničí ji naše vlhké zimy, v kombinaci s nízkými teplotami. Pěstování ze semen je zdlouhavé a pracné,ale může výhodu,že se dá vypěstovat větší množství jedinců,z nichž některé mohou být odolnější a je možno sestavit kolekci různých odstínů barev. Podle literatury je možné ji přezimovat i ve světlém bezmrazém sklepě v kontejneru a na jaře ji zasadit. Tuto možnost jsem neměl a nemám, tudíž jsem se této trávy musel vzdát. Nechci Vás ale odradit - pokud jste trpělivá a pečlivá,pusťte se do toho - přeji hodně zdaru.

Cortaderia selloana - pampas dvoudomý

Cortaderia selloana - pampas dvoudomý

Cortaderia selloana - pampas dvoudomý

Cortaderia selloana - pampas dvoudomý

Cortaderia selloana - pampas dvoudomý

Cortaderia selloana - pampas dvoudomý

Cortaderia selloana - pampová tráva

Cortaderia selloana - pampová tráva

houba: Dobrý den,
já jsem také dvakrát koupila tuto trávu a dvakrát mi zašla.Letos jsem objednala semena,zasela je(klíčí  brzy) a mám několik rostlinek. Jednu jsem už zkusila dát do země,ostatní mám zatím v květináčích. Jsem zvědavá,jak to dopadne letos,ale jedno vím určitě:je to poslední pokus.
mexko: Dobrý den,
také s touto trávou nemám dobré zkušenosti. Dvakrát jsem si ji zakoupila, ale bohužel přes zimu (i přes zakrytí) mi vymrzla. Pokud se odhodláte ji koupit a pěstovat, tak Vám přeji hodně úspěchů!
Janakra: Zdravíčko ve spolek mičuríni smile Chystám se objednat několik krásných barev Pampasu z tohoto eshopu nemáte zkušenosti prosím? Jak je to s přezimováním a předpěstováním v zimě?
Další informace v článcích o rostlinách
Cortaderia selloana - pampas Selloův, pampas obrovský Cortaderia selloana - pampas Selloův, pampas obrovský
Impozantní solitérní tráva; Doba květu: 9–10; Výška trsu: 80 cm; Výška květenství: 250 cm; Vzrůst: Kšticovité listové růžice, nad něž vysoko vyrůstají květonosná stébla. List: Šedozelený, úzce čárkovitý, elegantně převisající. V zimě zelený, s …
Rebo Productions CZ | 25.10. 2007
Cortaderia selloana - pampas dvoudomý Cortaderia selloana - pampas dvoudomý
Výška: podle odrůdy a stanoviště 1 až 3 m Vzrůst: strnule vzpřímený, listy převisající Květenství: až 80 cm dlouhé, stříbřitě bílé laty Doba kvetení: září až říjen Stanoviště: na plném slunci, chráněné …