Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, prosila bych o radu, jak nejlépe pečovat o netřesky. Mám několik druhů, pravidelně mi krásně kvetou. Starost mám s jejich rozrůstáním. Přírůstky maličkých "bambulek" je dost veliký a mám obavu, že do budoucna nebudou mít moc prostoru. Je vhodné je protrhávat? Ty maličké prostě odtrhnout a nechat jen ty větší? Kromě toho, že se rozrůstají do stran, množí se nahoru, na sebe. Jak o ně nejlépe pečovat? Děkuji za radu. JN
Jakub Krulich: Dobrý den, bujně rostoucí druhy je vhodné občas zmladit. Růžice, které vykvetou následně odumírají a prostor vyplňují mladé dorůstající rostliny. Porost samozřejmě můžete protrhávat, opět doroste. Zdraví Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Hana Jirků: Netřesk - Sempervivum

Sestra chtěla 'množírnu' netřesků, tak jsem ji minulý týden něco spíchla. Dnes jsem jen zasadila netřesky.
cz
Netřesk (Sempervivum)
Netřesk (Sempervivum)
cz
Netřesk (Sempervivum)
Netřesk (Sempervivum)
cz
Netřesk (Sempervivum)
Netřesk (Sempervivum)
cz
Netřesk (Sempervivum)
Netřesk (Sempervivum)
cz
Netřesk (Sempervivum)
Netřesk (Sempervivum)
Další informace v článcích o rostlinách
Netřesk snadno zakoření (PROVOBIS) Netřesk snadno zakoření
Ačkoliv na pověru, že netřesk ochrání jakékoliv stavení před úderem blesku, dnes dá asi málokdo, přesto jde o rostlinu zajímavou a veskrze nenáročnou …
PRO VOBIS, s.r.o. | 30.07. 2011
Sempervivum 'Ashes of Roses' - netřesk Sempervivum 'Ashes of Roses' - netřesk
Velmi pěkné růžice střední velikosti, zelený střed, tmavě rudé listy na jejichž špičce je štětička bílých chloupků. Rarita pro milovníky detailů …
Sempervivum hybridum 'Rubín' - netřesk Sempervivum hybridum 'Rubín' - netřesk
Nízká tučnolistá trvalka, kompaktní růžice, listy rubínově červené, květy na vzpřímené lodyze, barva lososová. Mimorádně nenáročná rostlina, slunce, sucho, propustná půda či drť …
Sempervivum arachnoideum 'Jubilee' - netřesk Sempervivum arachnoideum 'Jubilee' - netřesk
Druh, který je lidově nazýván tzv. pavučinkový netřesk. Růžice jakoby opředené vlákny pavučiny jsou velmi efektní pokrýté ranní rosou a vynikají při plném oslunění. Netřesky prospívají v sušší, hlinito- písčité zemině. Jsou velmi vhodné do skalek …
Jovibarba globifera - netřesk výběžkatý Jovibarba globifera - netřesk výběžkatý
Čeleď: tlusticovité (Crossulaceae) Bylina vytrvalá listovými růžicemi, tučnolistá, dužnatá, v době květu 15-30 cm vysoká. Přízemní listy vytvářejí kulovité, uzavřené a hustě nahloučené růžice o průměru až 4 cm. Samotné listy jsou široce vejčité …
Rostliny na Znojemsku | 29.12. 2016
Sempervivum arachnoideum - netřesk Sempervivum arachnoideum - netřesk
Dužnatá sukulentní rostlina tvoří otevřené růžice listů velikosti 5 až 8 cm, uprostřed pokryté plstnatou pavučinou a bochníkovitě nahloučené. V červnu a červenci jej také zdobí dužnaté stvoly nesoucí velké květy červenorůžové barvy. Růžice sice po …
HomeDeco SMP a.s. | 27.07. 2007
Sempervivum tectorum - netřesk střešní Sempervivum - netřesk
Netřesky jsou staré kulturní rostliny a na zahradách je bereme jako samozřejmost. V kultuře jsou již několik století či spíše tisíciletí. Pěstovaly se totiž jako léčivky a magické rostliny na střechách. Věřilo se, že chrání před úderem blesku. Takto se …
Sempervivum - netřesk (PROVOBIS) Sempervivum - netřesk
Nenáročná až skromná rostlina kvetoucí růžově, karmínově nebo rubínově zbarvenými květy hvězdovitě otevřenými na stonku, který se vypíná nad přízemní dužinatou listovou růžicí …
PRO VOBIS, s.r.o. | 15.09. 2009
Sempervivum, Jovibarba - netřesk, netřeskovec Sempervivum, Jovibarba - netřesk, netřeskovec
Netřesk a netřeskovec jsou naše původní suchomilné trvalky, z nichž některé druhy se ve volné přírodě již staly ohroženými. Jejich rozšíření sahá od hornatých svahů Asie, přes střední část Ruska až do Střední a Severní Evropy. Jedná se o tučnolisté …