janko39: Podle knihy "Pěstování okrasných stromů a keřů",autor Vilém Walter přináším nejdůl. potřeby tohoto stromu : Nejvhodnější doba pro přesazování je počátek rašení.Je třeba chránit kořeny před zaschnutím a poraněním. Stanoviště by mělo být chráněné, nejlépe ve skupině s jinými dřevinami, které by se ale v době rozvoje koruny liliovníku měly odstranit,aby měl dostatek světla. Na příznivém stanovišti zůstává zavětven už od země,což se hodí do celkové kompozice zahrady. Půda by měla být vlhčí,výživná,slabě kyselá, až slabě alkalická.,ne ale vápenitá - pak trpí chlorozou(vápník zabraňuje příjem železa z půdy). Delší období sucha nesnáší - proto je třeba zajistit dostatek vláhy. Je třeba počítat s tím,že v dospělosti se jedná o obrovské stromy, které ale nesnášejí zmlazování. Na zimu,aspoň v mladších letech chránit kořeny před hlubokým promrzáním nastýlkou(mulčováním) a rovněž chránit proti okusu.
cz
Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)
Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)
cz
Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)
Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Tvrdívá se, že latinské jméno Liriodendron údajně odkazuje na podobnost listů s hudebním nástrojem lyrou.[1] Česky se mu však často říká liliovník,[1] i když by podle některých autorů bylo správnější říkat lyriovník nebo liriovník.[2] Objevuje se i alternativa lyrovník.[3]

Vědecké jméno rodu Liriodendron však nemá nic společného s hudebním nástrojem lyrou, ale s řeckým jménem leirion, které označuje lilii. České jméno „lyrovník“ je tedy zcela nesmyslné.
Citace z