jitula: Puklice hnědá – vyrobíme si extrakt , uděláme výluh z 1 dílu tabáku a 10 dílů horké vody, 24 hodin necháme dostát, přecedíme, tento výluh buď postřikujeme nebo jim rostlinu zaléváme, rostlina nasaje otrávenou šťávu a škůdce zahyne, nepůsobí to ihned, chce to intenzivně opakovat.

Mšice, svilušky – důležité je, aby celá rostlina byla smáčena, svilušky žijí na spodu listů, uděláme si opět výluh z 1 dílu majoránkové drtě a 10 dílů vody. 24 hodin necháme vyluhovat, scedíme, stříkáme na rostliny.
zviratkova: Přeslička na svilušky, plíseň šedou - 1 kg přesličky na 10 l vody, 1 den namáčet, 30 minut vařit, zcedit.

Vratič na molice, pravé padlí - 1kg vratiče na 10l vody, 1 den louhovat, 30 minut vařit, zcedit, několikrát týdně rostliny stříkat

Roztok mýdla a lihu na štítenky a puklice - roztok 1 lžíce mazlavého mýdla, 2 lžičky lihu na pálení, stříkat do úplného mokra, za hodinu škůdce setřít
zviratkova: No tak postříkat stolním olejem listy, to bych neriskovala, zacpou se jim póry, kytka nebude moct dýchat a nakonec jí  to zahubí. Potírat tu havěť ano, sama jsem to dělala - na ušní šťourátko a zakápnout brouka, ale účinek nic moc, ono je fakt, že v blbějších místech ti červci už být nemůžou a hodně těžko se to zakapává.