Petr Kocna | Digitální fotoherbář
cz
Svída japonská - květ (Cornus kousa)
Svída japonská - květ (Cornus kousa)
cz
Svída japonská - plod (Cornus kousa)
Svída japonská - plod (Cornus kousa)
jituška: Nádhera,na zahradě mě chybí tento krásný exemplář, já mám svídu, která by měla udělat větvení vodorovná patra, viděla jsem v Litomyšli už vzrůstnější stromek a je úžasný, bohužel jsem zapoměla název, třeba mě doplní Maruška Fárová neboKrumpold.smile Dostala jsem ji loni od kamarádky a je zatím asi 30cm velká.
Další informace v článcích o rostlinách
Cornus kousa 'Cappucino' - svída japonská, dřín japonský Cornus kousa 'Cappucino' - svída japonská, dřín japonský
Japonské svídy/dříny jsou velmi atraktivní vyšší keře, které na rozdíl od cornusů florida vykvétají až po olistění, ke konci května. Nápadné, krémově bílé listeny o velikosti 6-8 cm v průměru vyrůstají kolem drobného, zeleného květu …
Cornus kousa 'Satomi Compact' - dřín japonský, svída japonská Cornus kousa 'Satomi Compact' - dřín japonský, svída japonská
Satomi Compact je nejnovější verzí růžově kvetoucích japonských dřínů. Tato odrůda byla odvozena od „Satomi“ a liší se kratšími výhony, kompaktnějším tvarem a hustším růstem. Jeho květy jsou sytě růžové, přičemž barva není jednolitá, ale je nepravidelně …
Cornus kousa 'Heart Throb'® - dřín japonský, svída japonská Cornus kousa 'Heart Throb' ® - dřín japonský, svída japonská
„Heart Throb“® je poměrně novou odrůdou japonského dřínu, patentovaného teprve v roce 1995 Jamesem Schmidtem z Oregonu v USA. Jeho hlavní atrakcí jsou barevné listeny, které se plně rozvinou ke konci jara a mají (podle věku a stanoviště) narůžovělou až sytě …
Cornus kousa 'Gold Star' - dřín japonský, svída japonská Cornus kousa 'Gold Star' - dřín japonský, svída japonská
Japonské dříny (svídy) jsou velmi populární keře našeho klimatu, protože nabízí velmi atraktivní podívanou a zároveň jsou plně mrazuvzdorné. V Česku nejsou bohužel zatím příliš rozšířené, což věříme, že se změní, neboť v sobě snoubí krásné květy …
Cornus kousa - svída japonská Cornus kousa - svída japonská
Mezi velmi oblíbené keře poslední doby patří japonské svídy (Cornus kousa), které tvoří atraktivní, neobvykle velké bílé nebo růžové květy. Ve skutečnosti se však jedná o barevné listeny obklopující vlastní nevýrazné květy v jejich středu …
PRO VOBIS, s.r.o. | 21.06. 2011