Jan Kolman: Pane Krumpolde, Váš dotaz mne zaujal. Prošel jsem svou literaturu i několik webových stránek a musím říci, že výsledek je víceméně nerozhodný. Zřejmě v tom i profesionální botanikové buď nemají jasno nebo se o tom nemohou dohodnout.

Zde je výčet, podle abecedy :

Biolib.cz - čeleď cypřišovité - Cupressaceae
Botany.cz, autorka článku Gabriela Leugnerová :  uvádí obě čeledi
Jehličnaté stromy a keře našich zahrad a parků, autor RNDr Albert Pilát, 1964 : čeleď tisovcovité - Taxodiaceae, podčeleď Taxodioidae
Květena ČSR, autor RNDr Josef Dostál, 1958 : čeleď tisovcovité - Taxodiaceae
Rozmnožování okrasných stromů a keřů, autor Vilém Walter, 2011 : tisovcovité - Taxodiaceae
Wikipedia.org : čeleď cypřišovité - Cupressaceae

Ač se nepovažuji za autoritu, řadil bych tisovec také spíše mezi tisovcovité. Je opadavý, kdežto cypřišovité jehličnany jsou stálezelené.
Editoval wochozsky (03.12. 2014 19:47:05)
Marie Fárová: Není to jen tisovec, kde určení čeledí není jednoznačné. Někdy mám problém určit, co je správné.
Protože konečně došlo na to, že mi bude přeinstalován PC z Windows XP na novější verzi, byla jsem nucena všechny fotky v něm uložené zálohovat na externí disk. Protože ani ten teď u sebe nemám, na nějaký čas mám s fotkami utrum. wink Nevím, jak se s Windows 8 srovnám, doufám, že mi půjde se alespoň na toto fórum přihlásit. smile