YOS: I přes moji snahu ji zachránit, odešla. Myslím si, že neodešla kvůli potvůrkám na kořenech, ale že se vysílala mým špatným chováním. Tento keř potřebuje přes zimu odpočívat v chladnu a nehnojit. Já ji nechala v zimě růst při pokojové teplotě a navíc v humózní půdě. Na podzim jsem ji totiž přesadila do kompostu. Pak rostla, rostla a rostla, až se úplně vyčerpala. Pěstování aloisie nebute tedy tak snadné, jak jsem si myslela.

Všechno jde tak, jak má jít.
Vladimír Vytásek: Aloisie je opravdu náročnější na přezimování, potřebuje vlhký vzduch, doma sazenici rosím a sotva přežívá,druhou sazenici aloisie jsem dal ke kamarádovi zahradníkovi do skleníku,který nevymrzá a sazenice je v mnohem lepším stavu. Dle různých doporučení  bylináře pana Zentricha a jiných by aloisie měla přežít i venku neboť má údajně velmi dlouhé kořeny, nadzemní část se na podzim ustřihne a rostlina se zakryje balíkem slámy,který se na jaře odstraní a rostlina by měla koncem května znovu obrazit. Až se mi podaří namnožit více rostlin vyzkouším.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Zahradnictví Valinová: Aloisie citronová verbena. Loňskou zimu -15 přežila venku,přihrnutá jako růže. Na jaře osříhaná, obrostla ve veliký keř a nakvetla. Uvidím jaká bude zima letos. Zahradnictví Valinová
Editoval Miloalava (15.12. 2014 23:34:51)

Zahradnictví Valinová
cz
Aloisie citronová, verbena (Lippia citriodora)
cz
cz
Bylinky
Bylinky