Ing. Miloš Krump: Blahočet ztepilý - Araucaria heterophylla
Blahočet nebo také araukárie je stálezelený strom s jehlicovitými listy a s patrovitě uspořádanými větvemi. Patří do čeledi Araucariaceae, blahočetovité. Ve svém přirozeném prostředí dorůstá do výšky až 60 m. Její větve připomínající borovici vybíhají od kmene horizontálně. Blahočet vytváří velice vhodný vánoční stromeček na stůl.
V letním období vyžaduje hodně vzduchu, intenzivní zálivku a přistínění před prudkým sluncem. Substrát pro přesazovaní by měl být propustný s optimální půdní reakcí okolo 4 až 5.
Nedoporučuje se do bytů s ústředním topením, kde je teplota udržována nad 21°C. Nejlépe se rostlině daří ve studených místnostech a v dobrých světelných podmínkách. Rozmnožuje se výhradně semenem, množení řízky je obtížné a dlouhé.

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR
cz
Blahočet ztepilý (Araucaria heterophylla)
Blahočet ztepilý (Araucaria heterophylla)

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR
Další informace v článcích o rostlinách
Araucaria - blahočet,  araukárie Araucaria heterophylla - blahočet ztepilý, araukárie
Dlouhověká rostlina dorůstající v domovině až 50 m. V pokojových podmínkách upřednostňuje chladnější, světlejší místo, v zimě s teplotou pouze mezi 3 a 10°C. V létě můžeme blahočet pěstovat venku, ale ne na přímém slunci …
Zahradní centra CS | 08.01. 2009
Araucaria heterophylla - blahočet ztepilý Araucaria heterophylla - blahočet ztepilý
Další názvy: araukárie různolistá, araukárie ztepilá, pokojová jedle Synonyma: Araucaria exelsa, Eutassa heterophylla Jeden z mála jehličnanů, který lze pěstovat v interiéru. Je klasickou pokojovou rostlinou, kterou pěstovaly již naše babičky, v poslední době …