garten-a: Na tak malou plochu se dá doporučit kvůli okamžitému efektu trávník hotový. Otázkou ale je, jestli ho nyní seženete a kolik bude stát doprava smile.  V obou případech (výsev i koberce) musí být trávník pod závlahou.
1379_travnik_2.jpg
Odkazy k tématu:
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/3874-pok … h-kobercu/
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/3833-zakladame-travnik/

Garten.cz
Leknínová: V ovocném sadě kde má pozemek cca 400m a zahradní domky 24 vlastníků, roste tráva taková jaká je - s kytičkami a bylinkami. Bylo by estetické pozemek překopat a vysadit trávník nizoučký? Já si myslím že ne i když mám bylinkový záhon a pozemek je rozdělen na zterasovanou užitkovou část a část rekreační.
Gita: Před časem jsme koupili dům se zahradou. Polovina zahrady byla zarostlá - vysoké trávy s plevely. Druhá polovina využívaná jako plocha pro stavební materiál byla bez porostu.
Zarostlou polovinu jsem začala pravidelně sekat (1xza 10 dní), na holé ploše jsem založila výsevem nový trávník, který již také pravidelně sekám. Je zajímavé, že původní trávník, ze kterého pravidelným sekáním zmizely plevely je po třech letech mnohem hezčí nežli trávník nově vysetý. Proto bych se i já přikláněla spíše k obnovení původního trávníku sekáním a údržbou.
Rose: Trávník se nejvíce zakládá začátkem podzimu. Mně se osvědčilo setí semene i na konci léta, ale je potřeba dost kropit.  Trávník lze vysévat i na jaře, počkejte však, až bude teplo. Doporučená výsevná dávka je uvedena na obalu.
janko39: Souhlasím s pisatelem ROSE,že nejlepší čas k založení trávníku výsevem je konec léta,ale spíše září - je to vyzkoušené.Semeno vyklíčí a podzimní deště umožňují téměř nerušený růst až do nástupu zimy.Na jaře je třeba přihnojit,nejlépe ledkem a pak podle potřeby pravidelně sekat,kropit a přihnojovat,ale už méně dusíkem.První sekání má být kosou,ale je-li povrch půdy už dostatečně utužený(aby se sekačka nebořila),je možno po oschnutí rosy sekat rotační sekačkou.
  Samozřejmě je možné vysévat i na jaře,ale může být problém s vláhou - buď travní semeno vyklíčí,ale pak třeba přijde déletrvající sucho,které může jemné rostlinky zahubit.Eventuální závlaha by měla být pouze jemným,stejnoměrným rosením,jinak hrozí vyplavení semen,tvorba kaluží v nerovnostech a p.Prostě závlaha nenahradí přírodní déšť.Proto plně doporučuji zářijové výsevy.
nasekrasnazahrada: Výsev trávníků
Trávy jsou odolné rostliny, které raší i při studeném počasí. Proto už v březnu můžete začít s výsevem. Trvá-li chladno, klíčí semena trav později, ale přesto spolehlivě, pokud zůstávají plochy vlhké.

Rada z rubriky Co je důležité v březnu

Text z časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na nasekrasnazahrada
Další informace v článcích o rostlinách
Trávníky - pokládka předpěstovaného trávníku Trávníky - založení trávníku pokládkou předpěstovaného trávníku
Tento způsob založení trávníku má proti založení trávníku výsevem především výhodu časovou. Trávník plní estetickou (okrasnou) funkci téměř ihned po položení a zatěžován může být v mnohem kratší době (zpravidla za několik týdnů). Nevýhodou pak …
Vydavatelství ERA | 31.03. 2008
Trávník - plocha po odplevelení Trávníky - založení nového trávníku
Je-li mírné počasí, jsou březen a duben nejvhodnější měsíce pro zakládání trávníků. Trávy už po šesti až osmi týdnech vytvoří souvislý zelený koberec …
Trávník - založení nového trávníku: osivo (OBICZ) Trávník - založení nového trávníku
Věděli jste, že začátkem podzimu je stále ještě čas na založení nového trávníku? Pokud jste to na jaře nestihli, září poskytuje ideální klimatické podmínky stejně jako jarní měsíce. Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to …