Eva N E: Krásní ptáčkové.Tady jsou ptáci hrozně plaší.Obyčejným fotoaparátem je takřka nemožné je zachytit.Takže dnes několik pavouků.Byla bych ráda,kdybyste mi mohli pomoci s určenim. Myslím,že se jedná o snovačky. Č. 1 +2 by mohli být samec a samice jednoho druhu.
Přidávám ještě jednu asi stínku.Je jich tady pod kameny spousty.
Editoval Eva N E (28.12. 2011 13:08:37)
cz
Snovačka č 1
Snovačka č 1
cz
Snovačka č 2
Snovačka č 2
cz
Snovačka č 3
Snovačka č 3
cz
Snovačka č 4
Snovačka č 4
cz
Stínka asi
Stínka asi
Eva N E: Dnes sem dám pro změnu nějaké stonožky z dnešní výpravy + něco,co jsem nikde nenašla.Krumpold,byl byste tak dobrý.............
1 -nejspíš nějaká zemivka,jen mě mate,že vypadá,jako by měla puchýře.Není to voda.V Biolib žádná stonožka puchýře nemá.
2- Lithobius forficatus - stonožka škvorová
to černé nevím.Myslela jsem nějaký mravkolev,ale to asi nebude.Bylo to velké asi 2,5 cm,pak jsem našla ještě jednoho stejného brouka,ten měl ale asi jen 1cm.Na svinku to taky nevypadá, trochu to připomíná švába nebo rousce ale má to kusadla jak hrom + ještě něco.Opravdu nevím

Garten,mohu sem dát ještě nějaké brouky,ploštice,sarančata...?  Nerada bych to tady zaplavila brouky,když je to web hlavně o rostlinách.Jen bych potřebovala pomoct s jejich určením sad  Myslela jsem,když ted' u vás padá sníh ,na zahrádkách není žádná práce......  Ale ne každého takováhle všelijaká havětˇ zajímá. Tak bych se nerada vnucovala.
Editoval Eva N E (03.01. 2012 16:54:47)
cz
Střevlík - larva (Carabus)
Střevlík - larva (Carabus)
cz
Střevlík,larva - břišní strana (Carabus)
Střevlík,larva - břišní strana (Carabus)
cz
Zemivka (Kategorie Geophilomorpha)
Zemivka (Kategorie Geophilomorpha)
cz
Stonožka škvorová (Lithobius forficatus)
Stonožka škvorová (Lithobius forficatus)
Marie Fárová: Dneska se na bříze u domu objevilo hejno ptáčků. Pomozte mi prosím při určení, o jaký druh se jedná. Za pár hodin se objevil další návštěvník - strakapouda naštěstí poznám.
cz
Čečetka bělavá (Carduelis hornemanni)
cz
cz
Strakapoud velký (Dendrocopos major)
Strakapoud velký (Dendrocopos major)
Eva N E: Dobrý večer.Dnes jsem na procházce obdivovala jednomu rybáři úlovek,až mi dal jednu rybu na okošt. wink
Ví někdo,co je to za rybu? Já bych typovala na nějakou Jehlici.
Je to mořská ryba: hlava 27 cm , tělo 50 cm, polohuhý trn na ocase 13 cm - celkem 90 cm dlouhá
Hlava je kostnatá a neotvírá se celá čelist,ale jenom jeho špička.
Editoval Eva N E (12.02. 2012 20:09:34)
cz
Lulanka štíhlá (Fistularia petimba)
cz
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Zima - zahrada krásná i v zimě Zima - zahrada krásná i v zimě
Noční sníh promění zahradu v romantickou krajinu jako z pohádky. Tmavé větve muchovníku působí před bílou kulisou jako jemné skulptury a na zimostrázových koulích leží nadýchané sněhové čepice …