jituška: Děkuji Kika,mám objednané ty,které se seřezávají celé,tak to já je taky uklidím na bezmrazé místo,to mě nenapadlo...víc hlav víc ví a děkuji:lol:
Zuzkav: Mám semínka Clematisu. Kdy semínka zasadit , do čeho, na jaké místo - co se bud dít a jak dál postupovat? Děkuji Zuzkav
Jan Kolman: Pro zuzkav: Nepíšete, jakého plaménku máte semena. Množení plaménku semeny má význam jen u t.zv. čistých druhů, jako jsou plamének alpský - Clematis alpina, plamének plotní - Clematis vitalba, plamének révovitý - Clematis viticella, plamének horský - Clematis montana a plamének tangutský - Clematis tangutica. Velkokvěté plaménky jsou složití, mnohonásobní kříženci, které je nutno množit vegetativně - řízkováním nebo roubováním. Semena mají klíčivost dva roky.
Podle mých zkušeností stačí semeno po uschnutí uchovat např. v lékovkách nebo krabičkách od filmů a j., v chladničce do jara, nebo je hned po sklizni stratifikovat. Vysévají se pokud možno v polovině března na záhony nebo do truhlíků ve skleníku.P ro snadnější manipulaci se semeny při výsevu je vhodné předem ostříhat chmýr ( "ocásek").  Po vytvoření prvních pravých lístků se musí přepichovat.
Semenáčky se v příštím předjaří seříznou, nasázejí do vysokých kětináčků  n. kelímků a podle potřeby se vyvazují ke kolíkům.
Editoval wochozsky (06.08. 2014 15:41:51)
Alena: Plamének - Clematis 'Hagley Hybrid'
Plamének 'Hagley Hybrid' - patří do 3.řezové skupiny, šlechtitelem by měl být Percy Picton, pochází z Velké Británie, měl by dorůst výšky 2 - 3 m
cz
Plamének Hagley Hybrid (Clematis)
cz
cz
cz
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Plamének Plamének - vadnutí
Jak se bránit proti vadnutí plaménku? Vadnutí plaménku (Clematis) se vyskytuje především během teplého deštivého léta s oblačnými vlhkými nocemi. Jedná se o komplexní onemocnění, které způsobují různé houby ucpávající cévní svazky. Onemocnění se častěji …
Plamének - konstrukce a opěry (PIXABAY) Plamének - konstrukce a opěry
Dekorativní opěry Jak bude plamének působit, závisí také na opěře, po které se pne. Kromě klasických železných obelisků lze plamének pěstovat také na přírodním plotu …
Řez rostlin - velkokvětý plamének Řez rostlin - velkokvětý plamének
Nejen u plaménků vysazených v zahradě, ale také v nádobách nebo truhlících je nezbytný pravidelný zpětný řez. Jen tak zajistíte, aby rostliny byly obsypány květy …