YOS: Reagovala jsem na Váš přípěvek :  'U bergenií mi dost často květy přejdou mrazem a místo parády je to zrzavé nic. To mě pak hodně mrzí, protože jsou jinak krásné' Takže to zrzavé nic mám taky. Vloni ani předloni jem nic takového nepozorovala.

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: Dodávám další rostlinky - první narcis je venku (i když zatím ten maličký), první hyacinty už udělaly palice, macešky a postupně kvetou další krokusy. Bílé tedy ještě ne - to jen jeden dole v zahradě, ostatní mají zatím jen špičky:)
cz
Hyacint (Hyacinthus)
Hyacint (Hyacinthus)
cz
Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis)
Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis)
cz
Maceška (Viola x wittrockiana)
Maceška (Viola x wittrockiana)
cz
Maceška (Viola x wittrockiana)
Maceška (Viola x wittrockiana)
YOS: Takovýmu trávníku fandím nejen já, ale hlavně hmyz. Čistý trávník je sice hezký, ale mrtvý. Taky mi roste hodně plevele v trávníku. Všeho moc škodí. Sem tam něco vyrýpnu, ale příroda je silnější jak já. Asi potřebuji hodně vápníku, že mám přesedmikráskováno v mém trávníku. V Česku zase máme v trávníku samou pampelišku. Že bych měla i něco s játrama a náběh na cukrovku?

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: YOS - já nikdy nebyla na plení a nějaké jooo udržování zahrady, takže pro mne je to jediné možné řešení. Také jsme na skále s malou vrstvou zeminy a v lese, tak ani nevím, zda by anglický trávník byl realizovatelný. A pak tu máme spoustu zvířátek, kterým by se to určitě nelíbilo - hmyz, ptáky, plazy i savce (např. na půdě mi bydlí plch velký - zatím ještě spí).
Messner - no jo, ale my nejsme na horách. big_smile Ale i k Vám to jistě brzy dorazí. Jo a ještě jsme na jižním svahu, máme tu i podstatně tepleji než u kamarádky, co bydlí kilometr odsud smile
YOS: Ascam, taky bych chtěla bydlet v lese na voňavé louce a mít v trávníku mateřídoušku a jahody.  Daří se jim tam asi proto, že voda steče po skále a půda rychle proschne a musí mít i hodně slunka. Jste taky na jižním svahu? Flora jak na stepích. Roste Vám tam bělozářka? Je velice vzácná a roste právě na takovýchto loukách. Plcha jsem nikdy neviděla, ale prý má krásné očička. Škoda, že pojídá mladé ptáčky. K přírodě tento boj o přežití patří, s tím nic nenaděláme.

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: Nevěděla jsem jak bělozářka vypadá - tak jsem hledala na netu. Upřímně - nejsem si zcela jistá. Počkáme, až vše rozkvete a pak to pořádně prohlédnu. Podobné bílé kytičky tu rostou (hlavně ta liliovitá je povědomá", ale nikdy jsem to nezkoumala.
Co se týče plcha - on hlavně papá semena, ta ptáčátka sice také, pokud na ně narazí, ale cíleně neloví. Nicméně to beru jako součást přírody. Vždycky nám tu "paní plchová" vyvádí mladé a to je vážně nádhera. Vůbec se nebojí, koukají na člověka klidně z metru, koupou se v igelitu, co mám natažený pod střechou verandy, kam zatéká. Je to prostě překrásné zvířátko a zkoušíme se ochočovat. Už nám to šlo, ale nevím, jak to bude po probuzení.