Rose: Kakost oddenkatý (Geranium macrorrhizum) -  má nepříjemné aroma , což by mohlo odpuzovat psy.
Větší kameny nebo špalky -vhodně umístěné do rázu své zahrady.
Psí exkrementy nenechat rozložit v trávě, co nejdříve je odstranit, místo prolít vodou.
Oprava části zničeného trávníku.
cz
Kakost oddenkatý (Geranium macrorrhizum)
Kakost oddenkatý (Geranium macrorrhizum)
Ing. Miloš Vymazal: Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Máme rodinný dom a samozerme k nemu aj 3 ročnú fenku. Nechávame jej voľnosť od malička. Ako iste viete k rodinnému domu patrí aj záhrada. Nepestujem zeleninu,  ale mám pri dome niekoľko skaliek, času v dnešnej uponáhľanej dobe je málo, ale kvety sú môj relax. Radosť mi však kazi naša nezbednica. Ak sme doma je všetko v poriadku, je vcelku rozumná a vycvičená, horšie je to keď sme v práci.  Padne jej za obeť nie jedna novoposadená raslina, alebo ker. Skúšala som rôzne veci ako tomu zabrániť no veľmi sa mi nedari.  Na internete som sa dozvedela o rastlinke [sb]pakost smradľavý[/sb ]- vraj svojou vôňov odpudzuje zvieratá. Zháňala som ho po záhradníctvach, no nikde ho môžem dostať, mnohí o ňom ani nepočuli.  Náhodou som ho objavila na Vašej stránke. Chcela by som sa opýtať, kde by sa dal objednať. Ďakujem. M
Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
YOS: Jde o planou rostlinu, která se asi nepěstuje jako okrasná. Jmenuje se Kakost smrdutý - Geranium robertianum. Je to 1-letá rostlina, která produkuje spoustu semínek, které vyklíčí i mezi kameny. Výhoda je, že se dá tato křehká, rozložitá, keřovitá rostlina dobře vytrhnout a opravdu trochu páchne. Vím, že je léčivá a dávám 1 lístek do čaje z čerstvých bylin. V Holandsku na mé zahradě je trochu obtížný plevel.  Psa nemáme, tak nevím, zda je odhání, ale kočky určitě ne. Možná, že nejdou k její bezprostřední blízkosti. Semínka Vám klidně v červenci nebo srpnu můžu poslat. Ještě jsem si vzpomněla, že psy láká smradlavý kořen kozlíka lékařského, který opravdu smrdí na dálku.
Editoval YOS (20.06. 2011 15:12:02)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Kakost smrdutý - bílý druh (Geranium robertianum)
Kakost smrdutý - bílý druh (Geranium robertianum)
cz
Kakost smrdutý - růžový druh (Geranium robertianum)
Kakost smrdutý - růžový druh (Geranium robertianum)
Marvella: Dobrý večer, tak podle mé zkušenosti hafanům rozhodně kakost a ani jinak aromatická rostlinka nevadí.  A buď Váš pes je "vychovaný" a chodí se venčit kam chcete Vy, anebo není a pak máte asi smůlu. Když jsme si pořídili psy, tak jsem někde četla, že buď budeme mít krásný trávník, ale bez psů, anebo se prostě krásného trávníku vzdáme a budeme mít hafíky. Takže máme už osmý rok hafany! Trávník není anglický, ale při troše péče docela ujde. Marcela
cz
Trávník
Trávník
Ascam: Kakost rozhodně psům vůbec nevadí - roste nám tu v lese hojně, psi si do něj klidně lehnou, ač mají i jiné možnosti.
Souhlasím s Marvella - psa je třeba vychovat. Mnoho lidí žije v domnění, že pes, který žije na zahradě, se nepotřebuje venčit jinde. Není tomu tak - i pes ze zahrady by měl cca 3x denně chodit na procházky. A pokud bude chodit na ty procházky, nebude mít samozřejmě takovou potřebu jít se vyprázdnit na zahradu - často se psi pak na zahradě vůbec nevenčí, jen v akutní nouzi. Rovněž je možno naučit psa obcházet záhony a pod. - chce to jen si udělat čas a nácviku se věnovat. Psy chovám 26 let, trávník nijak netrpí - protože se prostě na zahradě nevenčí, jen je vyšlapáno podél plotu, ale to je stejně pod stromy, kde nikdy moc tráva nerostla (jehličí).
Ascam: Jiřina Chadtová - promiňte, ale s tím rozhodně nesouhlasím! Pes se velmi dobře učí na povel - každý pes. Elektrika je účinná jen na některé psy (povahově) a není stoprocentní, pokud pes stejně nemá správné návyky. Výchovu tím prostě nahradit nelze a dle mého ani není etické chtít aby pes chápal něco, co je založeno ryze na negativním vjemu.
Marvella: Mám názor jako Ascam, dávat hafíkovi přes "čumák" a chtít, aby bez naší námahy poslouchal, tak to se mi naprosto nelíbí. Nemáme tedy rozhodně psy, kteří by poslouchali na slovo, ale chápou co smějí a co ne. Marcela