Martina Hájková: Dotaz: Je mi 14 let a ráda bych dělala zahradní architektku, ale nevím, kde a jaké jsou střední skoly. Mohli byste mi prosím pomoct? Děkuji.

Odpověď: Ahoj Kláro, zvolila sis krásné povolání, moc mě to těší. Střední školu bych Ti doporučila nejlépe SZaŠ Mělník, kde můžeš absolvovat všeobecné zahradnické vzdělání, poté můžeš navázat studiem přímo zahradní architektury na Vyšší odborné škole taktéž v Mělníce nebo můžeš studovat Vysokou školu v Lednici na Moravě - obor zahradní architektura. Další střední školy jsou: Praha Malešice, Kopidlno, a Ostrava. Vyber si pečlivě, budeme Ti držet palce.

Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Další informace v článcích o rostlinách
Zahradní architektura Zahradní architektura
Tato publikace Vydavatelství ERA je určena pro střední a vysoké školy. Autor Ivar Otruba se věnuje v jednotlivých kapitolách kromě očekávané tématiky (jako je koncepce řešení systému zeleně v územních plánech měst, parcích, botanických zahradách, zoologických …
Vydavatelství ERA | 17.06. 2004
Zahradní architektura Zahradní architektura
Zahrada jako místo odpočinku, zábavy i tvrdé práce provází člověka od nepaměti. Dějiny zahradního umění jsou stejně pozoruhodné jako dějiny jakéhokoli jiného uměleckého oboru a přesto je jim v naší literatuře věnována jen nepatrná pozornost. Tento citelný …
Computer Press, a.s. | 11.09. 2006
Zahradní architektura pro každého Zahradní architektura pro každého - Praktický průvodce založením zahrady
Dnes se na každém kroku setkáváte se zahradami, které mnoho nedbají na estetiku, funkčnost a další nezbytné požadavky, které by měla každá zahrada splňovat …
Architektura zahrady | 28.10. 2003
Zahradní architektura pro každého Zahradní architektura pro každého - 20 nejlepších návrhů malých zahrad
Řešíte právě svoji zahradu? Nevíte, co si počít s prostorem, který není zrovna největší a současně byste ho chtěli využít účelně a co nejpraktičtěji? …
Architektura zahrady | 21.10. 2003